INFORMAČNÍ WEB A OBČASNÍK pro Prahu 15 a okolí 
Hostivař | Horní a Dolní Měcholupy | Dubeč | Štěrboholy | Petrovice
ban np
ban pmenu
511 bann
ban naz obec
ban tst zrusene projekty
ban naz mesto
ban taxi zelva

TOPlist

FOTKA TÝDNE

1908 K horkam

1908 ulice K Horkám

TŘÍKOLKA TOUR

ph trik klip

ban tst prazske hospodareni
ban naz cech
ban nazory R3
ban naz odj

GALERIE FOTEK

154 06

aneb AHOJ NA KRUHÁKU V UHŘÍNĚVSI !!
kr obj uhr
Z plánovaných rekonstrukcí od letošního jara do podzimu to na jihovýchodě Prahy vypadá, že se zde našlo místo, kde se budou moci denně potkávat desetisíce Pražanů, Středočechů i přespolních. 
Tím místem zřejmě bude kruhový objezd v Uhříněvsi.  
 
Souběh zcela uzavřené kolínské výpadovky I/12 (ul. Českobrodská) a rekonstrukcí hradecké dálnice D11 hned na jejím pražském začátku, Šterboholské spojky u Europarku a oprav hlavního průtahu Dubčí bude totiž řidiče směrovat právě na toto místo (viz celková mapa)
Společně s tradičně hustou dopravou z Kutnohorska po (I/2) od Říčan, která na tomto kruháku také ústí, tak bude zřejmě o zábavu postaráno celý den. Celkem příznačně se tato ulice jmenuje Přátelství. Toho také, k přežití na tomto budoucím parkovišti, bude letos asi zvláště potřeba.
V níže uvedeném přehledu najdete více
+ aktualizováno o uzavírku části ul. Starodubečsk
á od 1.8.2018
 
Bylo by možné znovu dlouho povídat o nečinnosti města a státu při skutečném řešení tranzitní dopravy v tomto republikovém dopravním koutě. 

MAPA JV 18 FIN2
  • kdyby tranzitní Pražský vnější okruh a jeho etapa 511, ale i navazující Hostivařská spojka a poslední část vnitřního městského okruhu už stály, nemusela by se letos oblast, ve které žije a podniká půl miliónu českých občanů, spoléhat na průjezdnost jednoho kruháku. Včetně sanitek a hasičů. (více také v článku zde).
  • Pražská plošina (Praha a Středočeský kraj) má v parlamentu jen čtvrtinu mandátů a podle toho to také vypadá. Minulá vláda vyřadila Pražský vnější obchvat z priorit a tím jeho etapu 511 vlastně poslala k mnohaletému spánku. (více v našem jiném článku zde). Část poslanců jezdí do Prahy na zasedání rychlovlakem od Ostravy už dnes. A ti zbývající si odsouhlasili, že Pendolino bude do metropole jezdit od Brna i z Plzně (zde). Nějaký Pražský okruh (už jen to jméno - považte!!) nepotřebují. Vlak jim přece končí kilometr od Sněmovny. Je někdy až úsměvné se dívat v televizi na slavnostní zahájení stavby obchvatu nějakého městečka za miliardy korun s odůvodněním, že jím dosud projíždělo až 7.000 aut tranzitu denně!! Když z jihovýchodu jich do Prahy ten stejný den přijede 150.000 !! Městečku obchvat přejeme, jen bychom se přimlouvali za větší rozum, více pokory i předvídavosti.
  • je také velkým omylem současné pražské koalice, když se domnívá, že si Pražané zvyknou na všechno. Nezvyknou !!
 
Pražané a Středočeši by se ale mezi sebou letos kvůli tomu neměli rozhádat. Jde jim o společný zájem. I oni mají ve srovnání se zbytkem republiky zanedbanější i ty menší silnice. Jo jo, také proto, že se po nich tranzituje křížem krážem. Proč? Protože střední Čechy jsou v Evropě jedním z nejméně dokončených silničních uzlů vůbec !!

To, co se na parkovišti v ulici přátelství v Uhříněvsi možná letos zřejmě stane, by na straně druhé mohlo pomoci.

My už teď na magoš a do Sněmovní ulice voláme: "Haló, my jsme ti Pražáci, co si nikdy nezvyknou !!"
 
Michal Frauenterka a redakce iZÍTRA.info 

PŘEHLED
významné dopravní uzavírky a omezení - jihovýchod Prahy - sezóna 2018

celková mapa uzavírek a omezení - jihovýchod Prahy


5. března
2018

-


15.května
2019
  • dlouhodobá uzavírka ul. Českobrodská, která začíná 5.3.2018 etapou mezi Novou Dubčí a Běchovicemi, kdy bude pro automobily uzavřen úsek mezi Novou Dubčí a Běchovicemi. Na křižovatce v Nové Dubči (na příjezdu od Dubče) půjde odbočit pouze vlevo směrem na Dolní Počernice a na Pražský okruh. Na Běchovice a Újezd nad Lesy se bude muset z Dubče jet přes Koloděje (viz mapa). Výluka MHD nebude (Českobrodská zůstane pro MHD průjezdná), ale je třeba počítat se zpožděními na lince 240 a 111 ráno od Koloděj.

        Tato etapa potrvá cca do 30.6.2018. 
        Následující etapy ale potrvají až do konce léta 2019. 
        Více na http://praha-dolnipocernice.cz/aktualita/2555-rekonstrukce-uzavirka-ul-ceskobrodska.

MAPA JV 18 FIN
tsk cb 18

30.března
2018

-


podzim
2019
  • rekonstrukce D11 v úseku km 0,0 – 7,80 (exit Jirny) - rekonstrukce zahrnuje opravu dálnice D11 včetně oprav obrusné a ložné vrstvy stávajících větví mimoúrovňové křižovatky D11 a D0 – MÚK Počernická. Oprava začne v pátek 30. 3. 2018 v km 0,0 dálnice D11 za sjezdem z MÚK Olomoucká (exit 1 Horní Počernice). Konec oprav se se nachází v km 7,8 dálnice D11 v prostoru exitu 8 Jirny. Po celu dobu rekonstrukce bude dálnice D11 průjezdná ve 2 + 2 pruzích a bude sloužit jako objízdná trasa stavby „oprava komunikace Českobrodská“.

1.srpna
2018

-

11.září
2018
  • úplná uzavírka ul. Starodubečská z důvodu rekonstrukce povrchu komunikace a obnovy kanalizačních vstupů. Komunikace bude zcela uzavřena v úseku U staré studánky – U starého splavu.
--- ? ---   --- ? ---
  • Následovat by měla souvislá údržba ul. Starodubečská a Netlucká - od zdravotního střediska přes nám. U Lípy svobody až po most přes Říčanku.
    Termín této etapy zatím nebyl stanoven.

30 omezeni mini

30 nejzásadnějších dopravních omezení a uzavírek
mapa

( z dubnového usnesení Rady HMP ) 
červeně jsou v mapě označeny uzavírky aktuálně odložené
 


12.3. - 16.11.2018   

rekonstrukce - ulice Husitská a Koněvova

 aplikace pro řidiče
 3.1. - konec září 2018  

rekonstrukce Zenklovy ulice

MOJE DOPRAVNÍ INFO
sledování aktuálních uzavírek
 


 
 zdroj: weby HMP, TSK a městských částí a sčítání ŘSD     

 

 Rozvoj PHA 15 kostce text 920x215 px
 916

ban zprav tel

 

ban kalendar

DNES JE sobota 23.3.2019

Svátek má Ivona, zítra Gabriel

Nejbližší místní události

Žádné události
BANN STEZKA
ban download new release
 ban Facebook
ban historie