INFORMAČNÍ WEB A OBČASNÍK pro Prahu 15 a okolí 
Hostivař | Horní a Dolní Měcholupy | Dubeč | Štěrboholy | Petrovice
ban np
ban pmenu
511 bann
ban naz obec
ban tst zrusene projekty
ban naz mesto
ban taxi zelva

TOPlist

FOTKA TÝDNE

1908 K horkam

1908 ulice K Horkám

TŘÍKOLKA TOUR

ph trik klip

ban tst prazske hospodareni
ban naz cech
ban nazory R3
ban naz odj

GALERIE FOTEK

154 06

aneb AHOJ NA KRUHÁKU V UHŘÍNĚVSI !!
kr obj uhr
Z plánovaných rekonstrukcí od letošního jara do podzimu to na jihovýchodě Prahy vypadá, že se zde našlo místo, kde se budou moci denně potkávat desetisíce Pražanů, Středočechů i přespolních. 
Tím místem zřejmě bude kruhový objezd v Uhříněvsi.  
 
Souběh zcela uzavřené kolínské výpadovky I/12 (ul. Českobrodská) a rekonstrukcí hradecké dálnice D11 hned na jejím pražském začátku, Šterboholské spojky u Europarku a oprav hlavního průtahu Dubčí bude totiž řidiče směrovat právě na toto místo (viz celková mapa)
Společně s tradičně hustou dopravou z Kutnohorska po (I/2) od Říčan, která na tomto kruháku také ústí, tak bude zřejmě o zábavu postaráno celý den. Celkem příznačně se tato ulice jmenuje Přátelství. Toho také, k přežití na tomto budoucím parkovišti, bude letos asi zvláště potřeba.
V níže uvedeném přehledu najdete více
+ aktualizováno o uzavírku části ul. Starodubečsk
á od 1.8.2018
 
Bylo by možné znovu dlouho povídat o nečinnosti města a státu při skutečném řešení tranzitní dopravy v tomto republikovém dopravním koutě. 

MAPA JV 18 FIN2
  • kdyby tranzitní Pražský vnější okruh a jeho etapa 511, ale i navazující Hostivařská spojka a poslední část vnitřního městského okruhu už stály, nemusela by se letos oblast, ve které žije a podniká půl miliónu českých občanů, spoléhat na průjezdnost jednoho kruháku. Včetně sanitek a hasičů. (více také v článku zde).
  • Pražská plošina (Praha a Středočeský kraj) má v parlamentu jen čtvrtinu mandátů a podle toho to také vypadá. Minulá vláda vyřadila Pražský vnější obchvat z priorit a tím jeho etapu 511 vlastně poslala k mnohaletému spánku. (více v našem jiném článku zde). Část poslanců jezdí do Prahy na zasedání rychlovlakem od Ostravy už dnes. A ti zbývající si odsouhlasili, že Pendolino bude do metropole jezdit od Brna i z Plzně (zde). Nějaký Pražský okruh (už jen to jméno - považte!!) nepotřebují. Vlak jim přece končí kilometr od Sněmovny. Je někdy až úsměvné se dívat v televizi na slavnostní zahájení stavby obchvatu nějakého městečka za miliardy korun s odůvodněním, že jím dosud projíždělo až 7.000 aut tranzitu denně!! Když z jihovýchodu jich do Prahy ten stejný den přijede 150.000 !! Městečku obchvat přejeme, jen bychom se přimlouvali za větší rozum, více pokory i předvídavosti.
  • je také velkým omylem současné pražské koalice, když se domnívá, že si Pražané zvyknou na všechno. Nezvyknou !!
 
Pražané a Středočeši by se ale mezi sebou letos kvůli tomu neměli rozhádat. Jde jim o společný zájem. I oni mají ve srovnání se zbytkem republiky zanedbanější i ty menší silnice. Jo jo, také proto, že se po nich tranzituje křížem krážem. Proč? Protože střední Čechy jsou v Evropě jedním z nejméně dokončených silničních uzlů vůbec !!

To, co se na parkovišti v ulici přátelství v Uhříněvsi možná letos zřejmě stane, by na straně druhé mohlo pomoci.

My už teď na magoš a do Sněmovní ulice voláme: "Haló, my jsme ti Pražáci, co si nikdy nezvyknou !!"
 
Michal Frauenterka a redakce iZÍTRA.info 

PŘEHLED
významné dopravní uzavírky a omezení - jihovýchod Prahy - sezóna 2018

celková mapa uzavírek a omezení - jihovýchod Prahy


5. března
2018

-


15.května
2019
  • dlouhodobá uzavírka ul. Českobrodská, která začíná 5.3.2018 etapou mezi Novou Dubčí a Běchovicemi, kdy bude pro automobily uzavřen úsek mezi Novou Dubčí a Běchovicemi. Na křižovatce v Nové Dubči (na příjezdu od Dubče) půjde odbočit pouze vlevo směrem na Dolní Počernice a na Pražský okruh. Na Běchovice a Újezd nad Lesy se bude muset z Dubče jet přes Koloděje (viz mapa). Výluka MHD nebude (Českobrodská zůstane pro MHD průjezdná), ale je třeba počítat se zpožděními na lince 240 a 111 ráno od Koloděj.

        Tato etapa potrvá cca do 30.6.2018. 
        Následující etapy ale potrvají až do konce léta 2019. 
        Více na http://praha-dolnipocernice.cz/aktualita/2555-rekonstrukce-uzavirka-ul-ceskobrodska.

MAPA JV 18 FIN
tsk cb 18

30.března
2018

-


podzim
2019
  • rekonstrukce D11 v úseku km 0,0 – 7,80 (exit Jirny) - rekonstrukce zahrnuje opravu dálnice D11 včetně oprav obrusné a ložné vrstvy stávajících větví mimoúrovňové křižovatky D11 a D0 – MÚK Počernická. Oprava začne v pátek 30. 3. 2018 v km 0,0 dálnice D11 za sjezdem z MÚK Olomoucká (exit 1 Horní Počernice). Konec oprav se se nachází v km 7,8 dálnice D11 v prostoru exitu 8 Jirny. Po celu dobu rekonstrukce bude dálnice D11 průjezdná ve 2 + 2 pruzích a bude sloužit jako objízdná trasa stavby „oprava komunikace Českobrodská“.

1.srpna
2018

-

11.září
2018
  • úplná uzavírka ul. Starodubečská z důvodu rekonstrukce povrchu komunikace a obnovy kanalizačních vstupů. Komunikace bude zcela uzavřena v úseku U staré studánky – U starého splavu.
--- ? ---   --- ? ---
  • Následovat by měla souvislá údržba ul. Starodubečská a Netlucká - od zdravotního střediska přes nám. U Lípy svobody až po most přes Říčanku.
    Termín této etapy zatím nebyl stanoven.

30 omezeni mini

30 nejzásadnějších dopravních omezení a uzavírek
mapa

( z dubnového usnesení Rady HMP ) 
červeně jsou v mapě označeny uzavírky aktuálně odložené
 


12.3. - 16.11.2018   

rekonstrukce - ulice Husitská a Koněvova

 aplikace pro řidiče
 3.1. - konec září 2018  

rekonstrukce Zenklovy ulice

MOJE DOPRAVNÍ INFO
sledování aktuálních uzavírek
 


 
 zdroj: weby HMP, TSK a městských částí a sčítání ŘSD     

 

 Rozvoj PHA 15 kostce text 920x215 px
 916