INFORMAČNÍ WEB A OBČASNÍK pro Prahu 15 a okolí 
Hostivař | Horní a Dolní Měcholupy | Dubeč | Štěrboholy | Petrovice
ban pmenu
ban np
ban auto x
beran
kvetinym
papavera
buldoci neratovice
holeone
nakacabe

TOPlist

HOSTÉ PŘISPÍVAJÍCÍ SVÝMI ČLÁNKY

 

ods  TOP 091 
svob SSCR log
ban nazory R1 ban nazory R2
ban tst 1 ban tst 3 ban nazory R3
ban tst 2 ban tst 4 ban nazory R4
11 kruh obj

Mimořádné jednání zastupitelstva, konané minulý pátek, vyvolala opozice. Předmětem byla snaha přimět zastupitele, aby svým usnesením vlastně posoudili možné porušení zákona (!!). Alespoň takové bylo vyznění toho, co navrhovali.

O co šlo? O rok staré doručení dokumentu jednomu z odborů pražského magistrátu. Dokumentu, jehož obsah měl magistrát k dispozici už nejméně čtyři roky a o kterém i městská část v posledních šesti letech opakovaně jednala. A magistrát se na ní nyní dotazuje.

Na první pohled dost velký nesmysl.

Druhý pohled na věc, ale nejen to, je předmětem tohoto článku.
HL mapa mini2

Laciná politika aktivistů proti každé nové stavbě, rekonstrukci či revitalizaci území v posledních několika měsících dosáhla svého nového vrcholu.

Rukojimím se nedávno stal brownfield po chemických provozech bývalých závodů Technometry a Pragy, předtím záměr bytového domu v ulici Milánské.

Dnes se zabývají územím pily Kaplan. 
Je vlastně jedno, co to bude příště. Jak se zatím vyjevilo, vždy šlo o povolovací řízení na záměry, které byly v souladu s platným územním plánem a měly platné závazné stanovisko z roku 2018 (t.j. již téměř dva roky ten nejpodstatnější dokument pro jejich povolení) od hlavního města Prahy. Tedy souhlas od obce hl. m. Praha, ve které v té době územnímu plánování vládli ti stejní aktivisté, kteří dnes realizaci stejných záměrů napadají. 
A ještě používají veřejnost jako své beranidlo.
uvod mf

Cože?? Něco Vám na tomto titulku nesedí? Vždyť zelení jsou strůjcem hnutí Patnáctka náš domov, zřejmě nejušlechtilejšího uskupení na východ od Vlasty (to je zase sdružení zelených v Praze 10)?

Říkají, že ve dne v noci čelí zlu developerů po celé Praze!! Se svými sparingpartnery od pirátů a lidovců, ve sdružení „Rychlých šípů“, a už několik let. A teď toto?
Nejdříve jsem i chápal, že je po volbách tomuto spolku líto, že skončili v opozici. Viděl jsem v jejich řadách ale i slušné lidi a říkal jsem si, že až emoce trochu vychladnou, že s nimi půjde o skutečných problémech Prahy 15 mluvit.
Zatím to tak ale, bohužel, nevypadá.
11 kruh obj Zastupitelský klub ODS Praha 15 vyzývá spolek a politický subjekt Patnáctka náš domov (Zelení, Česká pirátská strana, KDU-ČSL a nezávislí kandidáti), aby nejen přímo, ale ani přes své trvale mediálně propojené partnery, upustili od kroků vedoucích k poškozování městské části Praha 15 navenek i lživému očerňování Občanské demokratické strany.  
poc ob

Na pozadí povolovacích procesů, zejména řešících nové bydlení v Praze 15, probíhá permanentní volební kampaň už roky.

O souhrnu toho, co se chystá, bylo také poslední zasedání místního zastupitelstva.

Při jednom z bodů jednání byl prezentován velmi sledovaný souhrn staveb, v uplynulých letech iniciovaných a připravovaných vlastníky pozemků, kteří v rámci 19 projektů hodlají vystavět přibližně 3 tisíce nových bytů.
K tomu hlavní město Praha vybralo lokalitu Trojmezí, včetně té naší části, jako v metropoli nejvhodnější území pro výstavbu dostupného bydlení, případně azylových domů. 
A nejen o tom výše uvedeném je náš dnešní článek.
 
ban naz odj

Praha, na rozdíl od většiny ostatních koutů země, je nejvíce zasažena různými směry politiky. Prolíná se do ní, znovu více než kde jinde v českých zemích, i politika „aktivismu“. Aktivista hodně mluví, jeho cílem je dobro ve všech myslitelných podobách. Jeho myšlenky se šíří všemi směry zejména po sociálních sítích. Zdá se být přesvědčivý ve svých kritikách a nepřipouští vlastní chybu.
Vše, co ve své kritice říká, je rovnou normativem – tedy tou jedinou pravdou. A jeho pravda se má postupně státi dogmatem.

MC Praha

Jánošík by se městským částem v pražském prstenci letos hodil.

Nekonečný příběh o bohaté Praze a chudých městských částech pražského prstence totiž pokračuje.

Nemusíme zabíhat do přílišných podrobností, použijeme jen pár čísel z nedávno schváleného návrhu rozpočtu na zdejší městské části.
Z vlastních příjmů bude za stát městská část letos dotovat provoz úřadu už čtyřiceti milióny (platí schodek státní správy na místním úřadě). Co díky tomu bude muset omezit, jsou především opravy a investice do bytového fondu. To znamená neopravovat a neinvestovat celých třicet jedna miliónů. 
Zbytek schodku zaplatí městská část ze svých úspor.
A o tom zejména je tento článek.
let pohled P15

Praha 15 má zděděný potenciál. Jak z dávnější minulosti, tak i z let nedávných.

I povědomí o tom, že už před více než 2000 lety zde lidé žili, má podle mě také svůj význam.

Mimo řešení běžných radostí a strastí je, podle mého názoru, úkolem radnice také „svým“ občanům skutečnosti netajit. A jednat s nimi otevřeně.
Mohli bychom na tom býti i lépe, ale také i mnohem hůře.
A o tom zejména je tento článek.
 

reklama kacaba