INFORMAČNÍ WEB A OBČASNÍK pro Prahu 15 a okolí 
Hostivař | Horní a Dolní Měcholupy | Dubeč | Štěrboholy | Petrovice
ban pmenu
ban np
ban auto x
beran
kvetinym
papavera
buldoci neratovice
holeone
nakacabe

TOPlist

HOSTÉ PŘISPÍVAJÍCÍ SVÝMI ČLÁNKY

 

ods  TOP 091 
svob SSCR log
ban nazory R1 ban nazory R2
ban tst 1 ban tst 3 ban nazory R3
ban tst 2 ban tst 4 ban nazory R4
let pohled P15

Praha 15 má zděděný potenciál. Jak z dávnější minulosti, tak i z let nedávných.

I povědomí o tom, že už před více než 2000 lety zde lidé žili, má podle mě také svůj význam.

Mimo řešení běžných radostí a strastí je, podle mého názoru, úkolem radnice také „svým“ občanům skutečnosti netajit. A jednat s nimi otevřeně.
Mohli bychom na tom býti i lépe, ale také i mnohem hůře.
A o tom zejména je tento článek.
 
m obvody MINI2

Stavební úřady jsou v Praze na radnicích městských částí Praha 1 až 22.
Patří pod úřady těchto městských částí, které ve správním, zpravidla širším obvodě, vykonávají státní správu.

Jejich zaměstnanci jsou podřízení tajemníkovi úřadu, metodicky je vede Ministerstvo pro místní rozvoj. 
Platí je ale ze svého rozpočtu městské části Praha 1 až 22. Od státu tyto městské části dostávají na jejich platy příspěvek (ca 63 %). Zbytek doplácejí „ze svého“.
Nejenom o tom je ale tento článek.
 
papiry

Jak jsou vlastně stavby v Praze povolovány? Složitě.

Podobně jako v celé republice, která se ve světovém srovnání znovu propadla, tentokrát už na 157. místo ze 190 sledovaných zemí co do složitosti ke stavbě povolení získat. 

(aktuální analýza Světové banky - 
Doing Business
 - str.166) Papuánci na tom byli s námi dříve nastejno. Zřejmě ale přestali jíst své úředníky a jsou již na tom aktuálně o třicet míst lépe.
Máme složitou legislativu povolovacích procesů a dvě dekády se to politické reprezentace snaží změnit. Učiněné změny nás v žebříčku ale zatím jen posouvají k těm nejhorším. Nový stavební zákon se připravuje. Do té doby ale ještě uplyne mnoho vody.
Někteří v tomto bahně legislativy povolování staveb chodit umějí. Z účastí na stavebních řízeních si dokonce udělali prosperující "podnikání". 
A když využijete složitosti stavebního řízení a obecnou nespokojenost občanů s výstavbou v sousedství a vymyslíte na nich politickou kampaň, můžete ve volbách udělat i dobrý výsledek.
vod foto Včera se uskutečnilo více jak čtyřhodinové mimořádné jednání Zastupitelstva městské části Praha 15 vyvolané opozicí (Zelení, Piráti, Lidovci a nezávislí kandidáti vystupující pod názvem 15 náš domov). 
Předmětem jednání byl záměr prodeje dlouho nefunkčního a z vodárenské sítě vyřazeného vodojemu v ulici V Chotejně, o který před více než rokem projevil zájem majitel sousedního pozemku. Viditelně opozicí dobře připravený scénář snažící se upozornit na údajně nestandartní kroky nové koalice se v průběhu jednání měnil na diskusi o tom, kdo z dnešní opozice, dříve jako člen vládnoucí koalice, o záměru vodojem prodat věděl.
A z předložených dokumentů v jejich časové ose vyplynulo, že minulé vedení se o prodeji vodojemu nejen bavilo, ale k realizaci prodeje činilo i postupné kroky. 
Také se zjistilo, že tyto postupné kroky byly v souladu s pravidly o nakládání s majetkem a nynější opozicí kritizované zveřejnění záměru prodeje úřadem městské části bylo v souladu s usnesením rady městské části z roku 2017.
Také se zjistilo, že mimo souseda jsou zájemci o koupi ještě dva. 
.... číst dále

volby18 p15

Na oficiálních stánkách sdružení politických stran Zelení, Česká pirátská strana, KDU-ČSL a nezávislých kandidátů, vystupujících pod názvem Patnáctka náš domov, se objevila prohlášení tohoto sdružení, která znovu napadají Občanskou demokratickou stranu.

Stejně tak se u těchto prohlášení objevují komentáře některých stávajících zastupitelů ZMČ Praha 15 z tohoto politického slepence, které napadají jednotlivé zastupitele ODS.
Zastupitelský klub Občanské demokratické strany v ZMČ Prahy 15 se vůči lživým částem prohlášení ohradil v reakci, která je dostupná ZDE
Ale nejenom o tom je tento článek.
+ komentář po mimořádném zasedání zastupitelstva svolaného opozicí, které se konalo v pondělí 26.11.2018 - komentář ZDE

strach uvod

Svobodná společnost bude vždy pod tlakem.

Je z mnoha stran naleptávána. Ať primitivismem, zjednodušováním nebo zákonnými restrikcemi.

Její určitá podoba navíc není zcela zřejmá, je ideálem. Proto cest k jejímu naplnění je více, stejně tak i jejích základních principů.
Jak cesty evropské politiky, tak i ty cesty malé, místní, o kterých je řeč v samém závěru tohoto článku, mají mnoho příznačných podobností.

reklama kacaba

ban pizza bezlepkova
worldslogo

ban kalendar

DNES JE sobota 23.3.2019

Svátek má Ivona, zítra Gabriel

Nejbližší místní události

Žádné události
ban cenik inzerce
ban nazory z Cech odjinud
ban tst hosivarsky lesopark