INFORMAČNÍ WEB A OBČASNÍK pro Prahu 15 a okolí 
Hostivař | Horní a Dolní Měcholupy | Dubeč | Štěrboholy | Petrovice
ban pmenu
ban np
ban auto x
beran
kvetinym
papavera
buldoci neratovice
holeone
nakacabe

TOPlist

HOSTÉ PŘISPÍVAJÍCÍ SVÝMI ČLÁNKY

 

ods  TOP 091 
svob SSCR log
ban nazory R1 ban nazory R2
ban tst 1 ban tst 3 ban nazory R3
ban tst 2 ban tst 4 ban nazory R4
f 1 s82033 Je to už více než pět let od chvíle, kdy, ještě minulé Zastupitelstvo městské části Praha 15, schválilo výzvu vlastníkovi Hostivařské přehrady a potoka Botič – hlavnímu městu Praha – k řešení protipovodňové ochrany obyvatel Hostivaře. 
usnesením a výzvou byla tehdy městu doručena též nová studie protipovodňových opatření v obydlených oblastech Hostivaře. Studie úprav, které by, po jejich úplné realizaci, byly schopné Hostivař ochránit i před průtokem Botiče okolo 80 m3 / vteřinu, naměřeném při bleskové povodni v červnu 2013.
Co se od června 2013 událo a co se chystá, ale hlavně, jak již realizovaných, a dalších možných opatření, využít k lepší ochraně obyvatel Hostivaře podél Košíkovského potoka a Botiče.

O tom zejména je tento článek. 
system 8 20 33 f 1 s82033 f4 s82033
f 2 s82033 f 5 82033
SYSTÉM 8.20.33 ZDE HOSTIVAŘ - fota z 2. června 2013
******  8 hodin  - by měli obyvatelé Hostivaře na odvrácení škod a na evakuaci   *******  20 m3/vteřinu  - možnost odpouštění nádrže v objemu 20 m3/vteřinu by sice vyžadovalo dílčí úpravy, ale pomohlo by ke zmenšení škod i odvrácení menších povodní. A pražské čtvrti na toku Botiče pod Hostivaří by též nebyly ohroženy.  *******  33 m3/vteřinu  - a ani o kubík víc na přítoku přehrady by Hostivař zřejmě ochránil od jakékoliv povodně.
     
ROZVOJ PRO MINI
Po více než dvou letech je podle mého názoru zřejmé, kdo je kdo ve vedení radnice městské části Praha 15.

V každé komunitě, stejně jako v té radniční, věc není černobílá. Nikdy nebyla.

Házet také všechny do jednoho pytle Patnáctce neprospěje. 
Nikdy se však nesmířím s ideologickým fanatismem některých z nich. Navíc, v komunální politice.
Botic maly V tomto článku najdete podrobně a přehledně popsanou STUDII PROTIPOVODŇOVÉ OCHRANY OBYDLENÝCH OBLASTÍ HOSTIVAŘE tak, jak byla zpracována pro účely výstav, které v roce 2014 MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 15 prezentovala veřejnosti jako ucelený projekt ochrany hostivařských obyvatel před opakujícími se povodněmi.
Studie byla v roce 2014 předána zastupitelům hlavního města Prahy s výzvou k řešení situace obyvatel Hostivaře, ohrožených opakovanými povodněmi na Botiči.
POV MIMIFOTO 
Tři roky už uběhly od ničivé povodňové vlny, která se nedělní ráno 2.června 2016 prohnala Hostivaří a směrovala dále do Záběhlic a dalších pražských čtvrtí.
Jen v Hostivaři způsobila škody za téměř 100mil. Kč. Proč se to stalo a co se od té doby udělalo, aby se situace už neopakovala, přikládáme v dalších částech tohoto článku.

Ten je určen hlavně těm, co nechtějí zapomenout.
ODTAHY MINI
V posledních týdnech se množí hromadná pokutování za špatné parkování zejména v ulicích Sáňkařská, Bruslařská a Golfová.
Jde zřejmě o osamocenou iniciativu občana žijícího v této lokalitě. Po zastavení projektů připravovaných radnicí Prahy 15 už od roku 2012, se ale vlastně není čemu divit.
A obdobná situace může nastat i jinde. 
Botic velky
Skutečné řešení protipovodňových opatření v Hostivaři dopadlo „jako vždycky“.

Po povodních silné proklamace, několik málo miliónů použitých z EU na odstranění přímých škod (silnice, mostky).

A v roce 2014 jen jedna malá dotace pro MČ Praha 15 na pořízení dočasných mobilních protipovodňových zábran pro dílčí úsek ulice U břehu.

reklama kacaba