INFORMAČNÍ WEB A OBČASNÍK pro Prahu 15 a okolí 
Hostivař | Horní a Dolní Měcholupy | Dubeč | Štěrboholy | Petrovice
ban np
ban pmenu
511 bann
ban naz obec
ban tst zrusene projekty
ban naz mesto
ban tst prazske hospodareni
ban naz cech
ban volby POL
ban naz odj
ban taxi zelva

TOPlist

 

POSLANECKÁ SNĚMOVNA MAPA xx Hnutí 5 hvězd     32,2% xx veřejná voda, udržitelná dopravatrvale udržitelný rozvoj, právo na přístup k internetu a environmentalismus
it ps 18 map italy   Demokratická
strana
 
18,9%   italská sociálnědemokratická politická strana
it sen 18   Liga severu 17,7%   transformace na federální stát, zmenšení příspěvků Itálie do rozpočtu EU, revize evropských smluv a nadřazenost italské ústavy unijním zákonům
SENÁT   Vzhůru, Itálie
(Forza Italia)
                  
13,9%   ekonomická svoboda, omezení státního sektoru, snížení daní, oživení ekonomiky a snížení nezaměstnanosti, zmenšení příspěvků Itálie do rozpočtu EU, přeje si revizi evropských smluv a nadřazenost italské ústavy unijním zákonům   

Volební systém: Obě komory italského parlamentu (Sněmovna - 630 křesel / Senát - 315 křesel) mají stejné pravomoci a volí se zároveň na obdobný počet let. Třetina křesel je vyhrazena většinovému hlasování (kandidát, který obdrží nejvíce hlasů, je zvolen), téměř dvě třetiny jsou vyhrazeny proporční reprezentaci (kandidáti stran, které obdrží nejvíce hlasů, jsou zvoleni). Práh pro vstup do parlamentu - 3% pro stranu, 10% pro předem oznámené koalice (v nich musí alespoň jedna strana dosáhnout 3 % a zároveň křesla získá jen taková koaliční strana, která získá alespoň 1 % hlasů). V Senátu získává křesla i taková strana, která obdrží alespoň 20% hlasů i jen v jednom z dvaceti italských regionů.
Zdroje: wiki, zahraniční weby, eurozpravy.cz

 
PLATON SKETCH
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás.
To je trestem za neochotu podílet se na politice.“

Platón - klasický řecký filozof  (427 – 347 př. n. l.) 

?   ban volby POL

EU staty
Evropská unie - co jiného - ale v jaké podobě?

pop map
KULTURNÍ ROZDÍLY JSOU A BUDOU
aneb REPUBLIKA BY MĚLA KONAT A BÝTI LÉPE PŘIPRAVENA
broken mini
JEŠTĚ NEJSME V PASTI
EU mapa1
PŘES ČÁRU SMYSLU EVROPSKÉ UNIE
..... A DALŠÍ ZDE
PV mini Evropa patří nám a my patříme Evropě. 
Evropa je našim domovem * Falešná Evropa je utopická a tyranská * Musíme bránit skutečnou Evropu * Solidarita a občanská spolupatřičnost povzbuzují aktivní zájem * Nejsme pasivní poddaní * Národní stát je znakem Evropy * Nepodporujeme vnucenou a vynucenou jednotu * Křesťanství podnítilo kulturní jednotu * Křesťanské kořeny živí Evropu * Klasické kořeny povzbuzují výtečnost * Evropa je sdíleným projektem * Ztrácíme svůj domov * Falešná svoboda převládá * Individualismus, osamělost a bezúčelnost jsou rozšířené * Regulují nás a spravují * Multikulturalismus nefunguje * Falše přibývá * Technokratická tyranie sílí * .........
sdk 15 Ať se podíváme na téměř každý způsob, jakým si stát peníze zajišťuje, od výběru daní, sociálních a zdravotních sytémů i ve stanovování poplatků, tak není stanoven úměrně, ale progresivně a selektivně. 

Co víc, ani tyto nerovné způsoby zajištění příjmů na chod státu nestačí, musí si i dále na svůj chod půjčovat. 
Protože ještě vyšší míra zdanění by už přímo ohrožovalla ekonomickou stabilitu země, jsou nové dluhy posledním zdrojem sociálního státu. 

e map sk
Vztahy v Evropské unii čelí, mírně řečeno, nedorozumění.

Zejména tváří v tvář narůstajícím problémům s nezvladatelnou imigrací se dále prohlubuje názorová nejednotnost.

Snahou tvrdého jádra je nyní zřejmě zlomit ty ostatní.
Vše se ale zdá býti spíše jen důsledkem velmi protichůdných pohledů na dlouhodobou podobu EU.

Po podpisu Lisabonské smlouvy v roce 2007 předaly národní státy mandát k řešením na půdu Evropské komise a jen několika státům, které dokáží vytvořit tzv. kvalifikovanou většinu.

plap stnd
Volby ukázaly, že ANO bude zřejmě střednědobě součástí politického systému v České republice. Již tři roky také platí, že na politicky menšinovém okraji je dnes už také nesouhlas s účastí členů a agentů StB ve vládě. Koncem roku 2014 byl totiž lustrační zákon znovu okleštěn prostřednictvím zákona jiného – služebního. Ministrem i jeho náměstkem tak od té doby může nově být například nejen bývalý člen ÚV KSČ, ale také důstojník i agent bývalé komunistické policie.
Mimo změny politické mapy, i měnícího se postoje k naší nedávné minulosti, ale čekají politickou reprezentaci vážná rozhodnutí, která mohou ovlivnit naši budoucnost na dlouho dopředu.
PJ 22 uvod Autokratické systémy omezující, více či méně, svobodu člověka či celých národů, měly a mají stále se opakující rysy způsobu vlády. To, že se těmto režimům historicky i dnes daří, je vcelku logické. Nemíří ve své represi na většinu. Ta je naopak udržována v přesvědčení, že se jí daří dobře. A že nastolený způsob vlády musí, pro ještě větší blaho většiny, někdy více, někdy méně, utáhnout šrouby.
Označení viníka, který blaho podkopává, je tak nedílnou součástí chodu takového režimu.  
Stejně jako vyvolání strachu. Od mírnějších forem až po tuhé a násilné komunistické, náboženské či vojenské diktatury. Jen forma se liší. 
Navodit použité prostředky jako normalitu jsou při udržování režimu obvyklé. Když se ukáží už jako všeobecně neobhajitelné, pak je nezbytné je tajit. 
Ve zkratce – SMRAD, ALE TEPLÍČKORežimy se hroutí až poté, co se s nimi většina, buď přímo či svou rezistencí, už přestává legitimovat.
BL MINI
V Německu a Rakousku volby už proběhly. A u nás začala honička na nerozhodnuté voliče. Předvolební průzkumy se změnily. Ve sněmovně zřejmě zasedne až osm politických stran. Může to stále ale ještě dopadnout i tak, že jich parlamentní hranici překročí jen pět.
Strany, které v součtu ve volbách získají 40 % voličů, budou mít ve sněmovně pravděpodobně většinu. Ta by mohla být zajištěna i jen dvěma stranami. Při jisté shodě náhod by mohlo jít i o většinu ústavní. Stejně tak ale může nastat i povolební pat.
Způsobem dříve nevídaným se totiž zvedl prach v aréně politické koridy. Vypadá to, že v sobotu, dvě hodiny po obědě, až prach arény dosedne, může být poražených většina.
Asi bude znovu někdo připraven, ve jménu této země, vstoupit do jakékoli vlády. Možností ale bude tentokrát více. Jednou, se kterou je třeba počítat, je i politický pat - nedohoda. Protichůdností je totiž více než shodných postojů.
b kniha 17 2
Na podzim začíná další kolo jednání o budoucí podobě Evropské unie.

Evropská komise i některé větší státy evidentně touží po vyšší integraci a rozšíření EUROzóny.

Aby mohl být navozen pocit, že ještě není rozhodnuto, na jaře představitelé EU zveřejnili 5 možných scénářů.
Mezitím ale strašení "dvourychlostní Evropou" nemají nikoho nechat na pochybách, že scénář je jen jeden - federace a socialismus.
kam1 mini
Češi a Moravané žijí vedle sebe dlouho, ve společném svazku již téměř jedenáct století. 
V různých obdobích byli, i jsou, ovlivňováni z okolních společenství. Ve střední Evropě se tomu stejně, dobrovolně či ne, asi vyhnout zcela nedá. Ležíme i v jejím geografickém středu (prý je asi někde u Kouřimi).
Nepochybuji, že mezi naše klady stále patří vzdělanost, chytrost i talentovanost.
V naší historii ale hlavně vidím opakovanou vůli být svobodnou společností. 
Náboženskou nehorlivost, i odpor k cizím autoritám, máme po staletích zkušeností už v genech (bohužel také prý i sklon k cystické fibróze). Často se nám hůře dýchá. 
Svobodná země, když k tomu dostala šanci, vždy ukázala, že se v konkurenci neztratí. Hlavně díky talentovaným lidem.