INFORMAČNÍ WEB A OBČASNÍK pro Prahu 15 a okolí 
Hostivař | Horní a Dolní Měcholupy | Dubeč | Štěrboholy | Petrovice
ban pmenu
ban np
ban auto x
beran
kvetinym
papavera
buldoci neratovice
holeone
nakacabe

TOPlist

HOSTÉ PŘISPÍVAJÍCÍ SVÝMI ČLÁNKY

 

ods  TOP 091 
svob SSCR log
quo Již v předchozích článcích i na našem webu jsme opakovaně upozorňovali na obecnou nečinnost pražské radnice.
Utápění se ve vlastních politických problémech Prahu paralyzuje už dlouho. Za čtyři roky tři padlá vedení, dnes vládnutí bez většiny v zastupitelstvu. 

Ad-hoc hledání podpory mezi opozičními subjekty je realitou všedního dne.

Na druhý pohled se ale nelze ostatním stranám moc divit, že po 17ti měsíční nečinnosti městské rady se k převzetí odpovědnosti příliš nehrnou. Na své vlastní vládnutí by měly jen něco přes dva roky a vlastně ani moc nevědí, jací kostlivci na ně díky nynější nečinnosti mohou vypadnout.

Třetím pohledem jsou důsledky této paralýzy. Rozpočet města se zcela utrhl ze řetězu, provozní výdaje města za posledních 5 let stouply o 42%, provozní dotace do Dopravního podniku vzrostla o 54%, i když inflace za toto období byla jen 6,5%. Za stejné období také zadlužení Prahy stouplo, o 83%.

Zkrátka pokažená dvě volební období.

Opravdu „mistrovské dílo“ předvedla rada a část zastupitelů při schvalování smlouvy o sesterských městech mezi Prahou a čínským Pekingem. Rada města předložila návrh smlouvy, který mimo běžných částí obsahoval článek 3., který citujeme: „Hlavní město Praha v souladu s Vládou ČR nadále uznává politiku jedné Číny, stejně jako uznává Taiwan jako nedílnou součást čínského území.“ Pro schválení smlouvy s tímto článkem začalo horečné shánění hlasů, protože část radních a zastupitelů z vládnoucích stran avizovalo, že pro smlouvu ruku nezvednou. Při jednání zastupitelstva trvalo dlouhé hodiny sehnat potřebnou většinu. Hlasy pro se nakonec našly. Kdo hlasoval a jak? ZDE najdete jmenný seznam zastupitelů a jak hlasovali.

S ohledem na fakt, že se zmiňovaný článek s tímto obsahem zřejmě neobjeví v mezistátním memorandu o spolupráci mezi Českou republikou a Čínskou lidovou republikou, šlo ze strany Prahy o projev mimořádné servility. Možná nyní přijde na řadu dohoda se sesterskou Moskvou, jejíž součástí bude uznání Krymu a Donbasu jako nedílné součásti ruského území.

I přes tyto evidentní přešlapy v celoplošných médiích je obraz výrazně jiný než ponurá skutečnost. Často to vypadá, že snad v Praze nikdy nebylo lépe. Nejdůležitější zpráva v prvních měsících nového roku? Hurá – máme přívoz!! Čekáme, že dalším mediálním šlágrem bude zpráva o vyčištění primátorského řetězu.

A tak jedinou důležitou myšlenkou vzešlou od naší primátorky zůstává ta, že magistrát naposledy fungoval za Pavla Béma. Nejsme jeho zastánci, ale co se týče rozpočtové kázně, pak čísla jsou evidentní.

Praha sice potřebuje městskou radu se silným mandátem, v tomto volebním období se jí ale asi nedočká.

Dostat městský rozpočet pod kontrolu, přestat s finanční diskriminací městských částí, vyřídit u státu stejné dotace, jako má zbytek republiky, na výkon státní správy a nezačínat megalomanské stavby typu nové metro. Alespoň toto tak může být minimální společný programový jmenovatel jakékoli nové koalice.

Redakce izitra.info
zdroj: web HMP


A V TÉTO RUBRICE NAJDETE TÉŽ NÍŽE TRVALE SLEDOVANÁ TÉMATA
ban tst metropolitni plan ban tst prazske hospodareni

reklama kacaba