INFORMAČNÍ WEB A OBČASNÍK pro Prahu 15 a okolí 
Hostivař | Horní a Dolní Měcholupy | Dubeč | Štěrboholy | Petrovice
ban pmenu
ban np
ban auto x
beran
kvetinym
papavera
buldoci neratovice
holeone
nakacabe

TOPlist

HOSTÉ PŘISPÍVAJÍCÍ SVÝMI ČLÁNKY

 

ods  TOP 091 
svob SSCR log
aneb AHOJ NA KRUHÁKU V UHŘÍNĚVSI !!
kr obj uhr
Z plánovaných rekonstrukcí od letošního jara do podzimu to na jihovýchodě Prahy vypadá, že se zde našlo místo, kde se budou moci denně potkávat desetisíce Pražanů, Středočechů i přespolních. 
Tím místem zřejmě bude kruhový objezd v Uhříněvsi.  
 
Souběh zcela uzavřené kolínské výpadovky I/12 (ul. Českobrodská) a rekonstrukcí hradecké dálnice D11 hned na jejím pražském začátku, Šterboholské spojky u Europarku a oprav hlavního průtahu Dubčí bude totiž řidiče směrovat právě na toto místo (viz celková mapa)
V níže uvedeném přehledu najdete více.
Společně s tradičně hustou dopravou z Kutnohorska po (I/2) od Říčan, která na tomto kruháku také ústí, tak bude zřejmě o zábavu postaráno celý den. Celkem příznačně se tato ulice jmenuje Přátelství. Toho také, k přežití na tomto budoucím parkovišti, bude letos asi zvláště potřeba.
 
Bylo by možné znovu dlouho povídat o nečinnosti města a státu při skutečném řešení tranzitní dopravy v tomto republikovém dopravním koutě. 

MAPA JV 18 FIN2
 • kdyby tranzitní Pražský vnější okruh a jeho etapa 511, ale i navazující Hostivařská spojka a poslední část vnitřního městského okruhu už stály, nemusela by se letos oblast, ve které žije a podniká půl miliónu českých občanů, spoléhat na průjezdnost jednoho kruháku. Včetně sanitek a hasičů. (více také v článku zde).
 • Pražská plošina (Praha a Středočeský kraj) má v parlamentu jen čtvrtinu mandátů a podle toho to také vypadá. Minulá vláda vyřadila Pražský vnější obchvat z priorit a tím jeho etapu 511 vlastně poslala k mnohaletému spánku. (více v našem jiném článku zde). Část poslanců jezdí do Prahy na zasedání rychlovlakem od Ostravy už dnes. A ti zbývající si odsouhlasili, že Pendolino bude do metropole jezdit od Brna i z Plzně (zde). Nějaký Pražský okruh (už jen to jméno - považte!!) nepotřebují. Vlak jim přece končí kilometr od Sněmovny. Je někdy až úsměvné se dívat v televizi na slavnostní zahájení stavby obchvatu nějakého městečka za miliardy korun s odůvodněním, že jím dosud projíždělo až 7.000 aut tranzitu denně!! Když z jihovýchodu jich do Prahy ten stejný den přijede 150.000 !! Městečku obchvat přejeme, jen bychom se přimlouvali za větší rozum, více pokory i předvídavosti.
 • je také velkým omylem současné pražské koalice, když se domnívá, že si Pražané zvyknou na všechno. Nezvyknou !!
 
Pražané a Středočeši by se ale mezi sebou letos kvůli tomu neměli rozhádat. Jde jim o společný zájem. I oni mají ve srovnání se zbytkem republiky zanedbanější i ty menší silnice. Jo jo, také proto, že se po nich tranzituje křížem krážem. Proč? Protože střední Čechy jsou v Evropě jedním z nejméně dokončených silničních uzlů vůbec !!

To, co se na parkovišti v ulici přátelství v Uhříněvsi možná letos zřejmě stane, by na straně druhé mohlo pomoci.

My už teď na magoš a do Sněmovní ulice voláme: "Haló, my jsme ti Pražáci, co si nikdy nezvyknou !!"
 
Michal Frauenterka a redakce iZÍTRA.info 

PŘEHLED
významné dopravní uzavírky a omezení - jihovýchod Prahy - sezóna 2018

celková mapa uzavírek a omezení - jihovýchod Prahy


5. března
2018

-


15.května
2019
 • dlouhodobá uzavírka ul. Českobrodská, která začíná 5.3.2018 etapou mezi Novou Dubčí a Běchovicemi, kdy bude pro automobily uzavřen úsek mezi Novou Dubčí a Běchovicemi.

        Na křižovatce v Nové Dubči (na příjezdu od Dubče) půjde odbočit pouze vlevo směrem na Dolní Počernice a na Pražský okruh.
        Na Běchovice a Újezd nad Lesy se bude muset z Dubče jet přes Koloděje (viz mapa). 
        Výluka MHD nebude (Českobrodská zůstane pro MHD průjezdná), ale je třeba počítat se zpožděními na lince 240 a 111 ráno od Koloděj.
        Tato etapa potrvá cca do 30.6.2018. Následující etapy ale potrvají až do konce léta 2019. 
        Více na http://praha-dolnipocernice.cz/aktualita/2555-rekonstrukce-uzavirka-ul-ceskobrodska.

MAPA JV 18 FIN
tsk cb 18

30.března
2018

-


podzim
2019
 • rekonstrukce D11 v úseku km 0,0 – 7,80 (exit Jirny) - rekonstrukce zahrnuje opravu dálnice D11 včetně oprav obrusné a ložné vrstvy stávajících větví mimoúrovňové křižovatky D11 a D0 – MÚK Počernická. Oprava začne v pátek 30. 3. 2018 v km 0,0 dálnice D11 za sjezdem z MÚK Olomoucká (exit 1 Horní Počernice). Konec oprav se se nachází v km 7,8 dálnice D11 v prostoru exitu 8 Jirny. Po celu dobu rekonstrukce bude dálnice D11 průjezdná ve 2 + 2 pruzích a bude sloužit jako objízdná trasa stavby „oprava komunikace Českobrodská“.

10.dubna
2018

-

10.května
2018
 • souvislá údržba Starodubečskév úseku mezi Lipovým náměstím v Dubečku a úřadem MČ
  začne předběžně 10.4.2018 a potrvá cca 4 týdny. Uzavírka bude úplná, objízdné trasy pro MHD se teprve budou projednávat. 
10.května
 2018
(ODHAD)
   
--- ? ---
 • Následovat by měla souvislá údržba ul. Starodubečská a Netlucká - od zdravotního střediska přes nám. U Lípy svobody až po most přes Říčanku.
  Termín této etapy zatím nebyl stanoven.
17.března
2018
  30.července
2018
 • rekonstrukce Štěrboholské spojky (dočasně odloženo) - v úseku od křižovatky s ul. Průmyslová po výjezd z ČS MOL (směr z centra). .. více ZDE

souběžné významné dopravní uzavírky v širším okolí 

aplikace pro řidiče


12.3. - 16.11.2018    MOJE DOPRAVNÍ INFO
sledování aktuálních uzavírek
 
 3.1. - konec září 2018   ŘSD
nová aplikace dopravní info
 
2.3. - 30.6.2018    
PRAHA - CELKOVÝ PŘEHLED stavebních akcí na komunikacích - březen / duben 2018 - zde     
     
 zdroj: weby HMP, TSK a městských částí a sčítání ŘSD     

 


A V TÉTO RUBRICE NAJDETE TÉŽ NÍŽE TRVALE SLEDOVANÁ TÉMATA
ban tst metropolitni plan ban tst prazske hospodareni

reklama kacaba

ban pizza bezlepkova
worldslogo

ban kalendar

DNES JE úterý 24.4.2018

Svátek má Jiří, zítra Marek
ban cenik inzerce
ban nazory z Cech odjinud
ban tst hosivarsky lesopark