INFORMAČNÍ WEB A OBČASNÍK pro Prahu 15 a okolí 
Hostivař | Horní a Dolní Měcholupy | Dubeč | Štěrboholy | Petrovice
ban pmenu
ban np
ban auto x
beran
kvetinym
papavera
buldoci neratovice
holeone
nakacabe

TOPlist

HOSTÉ PŘISPÍVAJÍCÍ SVÝMI ČLÁNKY

 

ods  TOP 091 
svob SSCR log

Na příkladu snahy o důsledný postup podle zákona přikládám krok za krokem genezi vypořádání jedné rok staré námitky k letošnímu rozpočtu hlavního města Prahy.

O nedostatečném financování městských částí se mluví dlouho. MČ Praha 15 dokonce usnesením zastupitelstva ze září 2014 (Z-166 najdete ZDE) vyslovila nesouhlas nejen s podílem, který dostává z daní Pražanů, ale i s nedostatečným (přibližně polovičním) krytím zákonných povinností při výkonu státní správy. Na půdě hlavního města Prahy je to ale horký brambor, který se řeší jen kosmeticky podle rčení o koze a vlku.

Mou snahou je nyní upozornit na nedodržení procedury při schvalování letošního rozpočtu, kde námitku MČ Praha 15 nebylo možné na jednání zastupitelstva Prahy projednat. I přesto, že jsem na tuto záležitost opakovaně upozornil, nebyla námitka v pražském zastupitelstvu, a to ani následně projednána. Proto jsem všem pražským zastupitelům zaslal e-mail se žádostí o nápravu, ke které může dojít ještě na některém z letošních jednání zastupitelstva hl.m.Prahy:

DOPIS  NÁMITKA

a pro úplnost připojuji i moji výzvu z 19.2.2015 a následnou koresponedenci se zástupci města, která dopisu předcházela:

HMP1projev  HMP2odpoved1  HMP3dopis1  HMP4odpoved2

Michal Frauenterka
zastupitel MČ Praha 15

www.radni.cz


A V TÉTO RUBRICE NAJDETE TÉŽ NÍŽE TRVALE SLEDOVANÁ TÉMATA
ban tst metropolitni plan ban tst prazske hospodareni

reklama kacaba

ban pizza bezlepkova
worldslogo

ban kalendar

DNES JE neděle 24.2.2019

Svátek má Matěj, zítra Liliana
ban cenik inzerce
ban nazory z Cech odjinud
ban tst hosivarsky lesopark