INFORMAČNÍ WEB A OBČASNÍK pro Prahu 15 a okolí 
Hostivař | Horní a Dolní Měcholupy | Dubeč | Štěrboholy | Petrovice
ban pmenu
ban np
ban auto x
beran
kvetinym
papavera
buldoci neratovice
holeone
nakacabe

TOPlist

HOSTÉ PŘISPÍVAJÍCÍ SVÝMI ČLÁNKY

 

ods  TOP 091 
svob SSCR log

Na příkladu snahy o důsledný postup podle zákona přikládám krok za krokem genezi vypořádání jedné rok staré námitky k letošnímu rozpočtu hlavního města Prahy.

O nedostatečném financování městských částí se mluví dlouho. MČ Praha 15 dokonce usnesením zastupitelstva ze září 2014 (Z-166 najdete ZDE) vyslovila nesouhlas nejen s podílem, který dostává z daní Pražanů, ale i s nedostatečným (přibližně polovičním) krytím zákonných povinností při výkonu státní správy. Na půdě hlavního města Prahy je to ale horký brambor, který se řeší jen kosmeticky podle rčení o koze a vlku.

Mou snahou je nyní upozornit na nedodržení procedury při schvalování letošního rozpočtu, kde námitku MČ Praha 15 nebylo možné na jednání zastupitelstva Prahy projednat. I přesto, že jsem na tuto záležitost opakovaně upozornil, nebyla námitka v pražském zastupitelstvu, a to ani následně projednána. Proto jsem všem pražským zastupitelům zaslal e-mail se žádostí o nápravu, ke které může dojít ještě na některém z letošních jednání zastupitelstva hl.m.Prahy:

DOPIS  NÁMITKA

a pro úplnost připojuji i moji výzvu z 19.2.2015 a následnou koresponedenci se zástupci města, která dopisu předcházela:

HMP1projev  HMP2odpoved1  HMP3dopis1  HMP4odpoved2

Michal Frauenterka
zastupitel MČ Praha 15

www.radni.cz


A V TÉTO RUBRICE NAJDETE TÉŽ NÍŽE TRVALE SLEDOVANÁ TÉMATA
ban tst metropolitni plan ban tst prazske hospodareni

reklama kacaba