INFORMAČNÍ WEB A OBČASNÍK pro Prahu 15 a okolí 
Hostivař | Horní a Dolní Měcholupy | Dubeč | Štěrboholy | Petrovice
ban pmenu
ban np
ban auto x
beran
kvetinym
papavera
buldoci neratovice
holeone
nakacabe

TOPlist

HOSTÉ PŘISPÍVAJÍCÍ SVÝMI ČLÁNKY

 

ods  TOP 091 
svob SSCR log
11 kruh obj

Mimořádné jednání zastupitelstva, konané minulý pátek, vyvolala opozice. Předmětem byla snaha přimět zastupitele, aby svým usnesením vlastně posoudili možné porušení zákona (!!). Alespoň takové bylo vyznění toho, co navrhovali.

O co šlo? O rok staré doručení dokumentu jednomu z odborů pražského magistrátu. Dokumentu, jehož obsah měl magistrát k dispozici už nejméně čtyři roky a o kterém i městská část v posledních šesti letech opakovaně jednala. A magistrát se na ní nyní dotazuje.

Na první pohled dost velký nesmysl.

Druhý pohled na věc, ale nejen to, je předmětem tohoto článku.
HL mapa mini2

Laciná politika aktivistů proti každé nové stavbě, rekonstrukci či revitalizaci území v posledních několika měsících dosáhla svého nového vrcholu.

Rukojimím se nedávno stal brownfield po chemických provozech bývalých závodů Technometry a Pragy, předtím záměr bytového domu v ulici Milánské.

Dnes se zabývají územím pily Kaplan. 
Je vlastně jedno, co to bude příště. Jak se zatím vyjevilo, vždy šlo o povolovací řízení na záměry, které byly v souladu s platným územním plánem a měly platné závazné stanovisko z roku 2018 (t.j. již téměř dva roky ten nejpodstatnější dokument pro jejich povolení) od hlavního města Prahy. Tedy souhlas od obce hl. m. Praha, ve které v té době územnímu plánování vládli ti stejní aktivisté, kteří dnes realizaci stejných záměrů napadají. 
A ještě používají veřejnost jako své beranidlo.
uvod mf

Cože?? Něco Vám na tomto titulku nesedí? Vždyť zelení jsou strůjcem hnutí Patnáctka náš domov, zřejmě nejušlechtilejšího uskupení na východ od Vlasty (to je zase sdružení zelených v Praze 10)?

Říkají, že ve dne v noci čelí zlu developerů po celé Praze!! Se svými sparingpartnery od pirátů a lidovců, ve sdružení „Rychlých šípů“, a už několik let. A teď toto?
Nejdříve jsem i chápal, že je po volbách tomuto spolku líto, že skončili v opozici. Viděl jsem v jejich řadách ale i slušné lidi a říkal jsem si, že až emoce trochu vychladnou, že s nimi půjde o skutečných problémech Prahy 15 mluvit.
Zatím to tak ale, bohužel, nevypadá.
11 kruh obj Zastupitelský klub ODS Praha 15 vyzývá spolek a politický subjekt Patnáctka náš domov (Zelení, Česká pirátská strana, KDU-ČSL a nezávislí kandidáti), aby nejen přímo, ale ani přes své trvale mediálně propojené partnery, upustili od kroků vedoucích k poškozování městské části Praha 15 navenek i lživému očerňování Občanské demokratické strany.  

A V TÉTO RUBRICE NAJDETE TÉŽ NÍŽE TRVALE SLEDOVANÁ TÉMATA
ban tst hosivarsky lesopark ban tst zrusene projekty ban tst hostivarska spojka

reklama kacaba