INFORMAČNÍ WEB A OBČASNÍK pro Prahu 15 a okolí 
Hostivař | Horní a Dolní Měcholupy | Dubeč | Štěrboholy | Petrovice
ban pmenu
ban np
ban auto x
beran
kvetinym
papavera
buldoci neratovice
holeone
nakacabe

TOPlist

HOSTÉ PŘISPÍVAJÍCÍ SVÝMI ČLÁNKY

 

ods  TOP 091 
svob SSCR log
f 1 s82033 Je to už více než pět let od chvíle, kdy, ještě minulé Zastupitelstvo městské části Praha 15, schválilo výzvu vlastníkovi Hostivařské přehrady a potoka Botič – hlavnímu městu Praha – k řešení protipovodňové ochrany obyvatel Hostivaře. 
usnesením a výzvou byla tehdy městu doručena též nová studie protipovodňových opatření v obydlených oblastech Hostivaře. Studie úprav, které by, po jejich úplné realizaci, byly schopné Hostivař ochránit i před průtokem Botiče okolo 80 m3 / vteřinu, naměřeném při bleskové povodni v červnu 2013.
Co se od června 2013 událo a co se chystá, ale hlavně, jak již realizovaných, a dalších možných opatření, využít k lepší ochraně obyvatel Hostivaře podél Košíkovského potoka a Botiče.

O tom zejména je tento článek. 
system 8 20 33 f 1 s82033 f4 s82033
f 2 s82033 f 5 82033
SYSTÉM 8.20.33 ZDE HOSTIVAŘ - fota z 2. června 2013
******  8 hodin  - by měli obyvatelé Hostivaře na odvrácení škod a na evakuaci   *******  20 m3/vteřinu  - možnost odpouštění nádrže v objemu 20 m3/vteřinu by sice vyžadovalo dílčí úpravy, ale pomohlo by ke zmenšení škod i odvrácení menších povodní. A pražské čtvrti na toku Botiče pod Hostivaří by též nebyly ohroženy.  *******  33 m3/vteřinu  - a ani o kubík víc na přítoku přehrady by Hostivař zřejmě ochránil od jakékoliv povodně.
     
ROZVOJ PRO MINI
Po více než dvou letech je podle mého názoru zřejmé, kdo je kdo ve vedení radnice městské části Praha 15.

V každé komunitě, stejně jako v té radniční, věc není černobílá. Nikdy nebyla.

Házet také všechny do jednoho pytle Patnáctce neprospěje. 
Nikdy se však nesmířím s ideologickým fanatismem některých z nich. Navíc, v komunální politice.
Botic maly V tomto článku najdete podrobně a přehledně popsanou STUDII PROTIPOVODŇOVÉ OCHRANY OBYDLENÝCH OBLASTÍ HOSTIVAŘE tak, jak byla zpracována pro účely výstav, které v roce 2014 MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 15 prezentovala veřejnosti jako ucelený projekt ochrany hostivařských obyvatel před opakujícími se povodněmi.
Studie byla v roce 2014 předána zastupitelům hlavního města Prahy s výzvou k řešení situace obyvatel Hostivaře, ohrožených opakovanými povodněmi na Botiči.

A V TÉTO RUBRICE NAJDETE TÉŽ NÍŽE TRVALE SLEDOVANÁ TÉMATA
ban tst hosivarsky lesopark ban tst zrusene projekty ban tst hostivarska spojka

reklama kacaba