INFORMAČNÍ WEB A OBČASNÍK pro Prahu 15 a okolí 
Hostivař | Horní a Dolní Měcholupy | Dubeč | Štěrboholy | Petrovice
ban pmenu
ban np
ban auto x
beran
kvetinym
papavera
buldoci neratovice
holeone
nakacabe

TOPlist

ban nova rubrika postrehy odjinud 
ban zprav tel1

7.2.18
Maska cervena
po mo1 mini
Další populistické gesto brzdičů dopravních staveb v Prazeo tom, že dnešní vedení Prahy, i přes hlasité proklamace, ve skutečnosti brzdí realizaci páteřních dopravních staveb, a to nejen na jihovýchodě metropole, jsme psali naposledy na podzim (článek ZDE). Nynější návrh rady hl. m. Prahy na vymístění nákladní dopravy na nedokončené torzo dopravních okruhů, jsme městu navrhovali již v září 2015 (článek ZDE). Mělo jít o dočasné řešení nákladního tranzitu do doby, dokud nebude hotova etapa 511 vnějšího Pražského okruhu a Hostivařská radiála (dokončení bylo tehdy plánováno na léta 2019-2020). 
ozvěny z magoše
Příprava stavby 511 a dokončení městského okruhu se ale za poslední léta neposunula vpřed ani o píď. A příprava Hostivařské spojky je odkládána již dlouhých sedm let!! Jihovýchod Prahy nepotřebuje populistické brzdiče. Potřebuje razantní řešení a zároveň kompromisní, dočasnou dohodu o tranzitu se Středočechy. Nebo se z toho .. nevymotáme.  

5.2.18
Maska cervena
nova 109 Stěhování POŠTY v Horních Měcholupech mohlo být i bez zmatků - pošta zapomněla požádat o prodloužení nájmu a městská část, které prostory na rampě v ulici Milánská patří, je mezitím pronajala někomu jinému. A pak už nebylo cesty zpět. Proto se před Vánoci, a ještě alespoň do konce února, na schodišti pošty 102 "v Taškentu" mohou poznat občané z Hostivaře s těmi z Měcholup. Na cestě k okénku na to mají dost času. Nová pobočka pošty v Horních Měcholupech by měla být na Veronském náměstí 403 - Albert. 
ozvěny z jednání zastupitelstva  
Dle sdělení České pošty by měla otevřít 1.3.2018.  

4.2.18
Maska cervena
nove HH Drahé stěhování hřiště hokejbalistů. A kdo bude další? - k retenční nádrži pod sídlištěm Hornoměcholupská, vedle půjčovny Půmevek, se bude, z areálu Základní školy Křimická, stěhovat v poslední době nechtěné hřiště úspěšného hokejbalového klubu. Nejenom, že děti z klubu, které jsou často z okolí Křimické, budou muset dojíždět (a pak dojít půl kilometru temným údolím od nejbližší zastávky autobusu)... stavba také zřejmě zkomplikuje dopravní řešení obchvatu Hornoměcholupské ulice.  ozvěny z jednání zastupitelstva
A také bude stát pod okny severního okraje sídliště. Ve stejné vzdálenosti, ve které je dnešní školní hokejbalové hřiště od prvního paneláku v Měcholupech. Které hřiště se dál od bytových domů bude stěhovat příště? Stavba tohoto u nádrže již má stavební povolení, výdaje z městské kasy budou minimálně 50 mil. Kč. Stavět se prý začne už letos. Věc budeme dál sledovat.  

ban zprav tel2
MD main2
Jana se jen pomalu osměluje a rozpovídává. Zpočátku jsou její věty střídány dlouhými pomlkami a tichým pláčem. Postupně v ní rostla síla. Síla povědět a sdílet situaci, která ji dohání k zoufalství.
Žije v domácnosti se dvěma dětmi a přítelem. Moc se snaží, ale nejde to. „Je to moje vinna“, opakuje stále.
Přítel se vrací domů často pozdě. Buď z práce, nebo od kamarádů. 
Neustálý dětský řev a pláč ho štvou, a tak tráví čas mimo rodinu. „A když se vrátí, tak to není dobré. Doma není uklizeno a já jsem tak utahaná, že nemám na nic chuť“, říká Jana. Dost často pak následují výčitky a křik. Jana už neví jak dál a má strach. Naposledy se na ní přítel i rozpřáhl. Naštěstí se nic nestalo. „On bývá trochu prudší“, dodává Jana. 
Příběhy jako tento se odehrávají i mezi námi. Možná je znáte z doslechu, možná o nich víte, možná je prožíváte.
JT f2 Jirka Trávník, rodák z Hostivaře, v sobotu odehrál v dresu hokejového klubu President svůj poslední zápas v české nejvyšší soutěži pozemních hokejistů. 
Na tom by nebylo nic zvláštního, jen je potřeba dodat, že mu letos bylo 56 let. 

Když Jiří Trávník na konci sedmdesátých let debutoval v československé nejvyšší soutěži, hrálo se ještě na přírodní trávě nebo na škváře. 
Za čtyřicet let se pozemní hokej výrazně proměnil a zrychlil, útočník Jiří Trávník ale až do posledního ligového zápasu patřil na hřišti k nejlepším.  

S hokejem ale ještě ani zdaleka nekončí .....

Podkategorie

reklama kacaba