INFORMAČNÍ WEB A OBČASNÍK pro Prahu 15 a okolí 
Hostivař | Horní a Dolní Měcholupy | Dubeč | Štěrboholy | Petrovice
ban pmenu
ban np
ban auto x
beran
kvetinym
papavera
buldoci neratovice
holeone
nakacabe

TOPlist

ban nova rubrika postrehy odjinud 
    ban zprav tel1
V ulici U Továren v Hostivaři, v areálu č.p. 225 došlo odpoledne 8.5.2018 k výbuchu a velkému požáru haly. Okolí areálu bylo uzavřeno a policie žádala obyvatele, aby nevětrali a nevycházeli ven. Do vzduchu se dostaly nebezpečné látky. 
 8.5.2018
Maska cervena
POŽÁR 
V HOSTIVAŘI UL.U TOVÁREN

 mapa 8 5 18

 
8 5 14 00 3  - průběžné komentáře pražských hasičů z 8.5.:Před 14:30 se konstrukce haly propadla a plocha požářiště se zvětšila na 60 krát 150 metrů * Vymezili jsme perimetr, lidé by vůbec neměli vycházet ven. Týká se to okruhu zhruba jeden kilometr od místa požáru * Do vzduchu se dostal například chlorovodík * Požár se podařilo lokalizovat v jednu hodinu v noci * Největší koncentrace škodlivin byla kolem místa požáru, škodliviny se šířily i do dalších pražských čtvrtí jižním a západním směrem.* Chemici už měří množství škodlivin v ovzduší *
8 5 14 00 28.5.2018 14:00
9 5 6 30  
Dnes, 9.5.2018 v 6:30 hod. ráno jsme byli na místě, z požářiště již dým nestoupal, ulice U továren je uzavřena od přemostění s ul. Průmyslovou včetně výjezdu na ní (směr Štěrboholy). Všude hasičské vozy, sanitky, policie. Zápach spáleniny v celé lokalitě stále značný. 
Vlastník objektu: Logistický areál Hostivař, s.r.o.   
9.5.2018
6:30
 
odkaz na další článek ZDE 

ban zprav tel2
MD main2
Jana se jen pomalu osměluje a rozpovídává. Zpočátku jsou její věty střídány dlouhými pomlkami a tichým pláčem. Postupně v ní rostla síla. Síla povědět a sdílet situaci, která ji dohání k zoufalství.
Žije v domácnosti se dvěma dětmi a přítelem. Moc se snaží, ale nejde to. „Je to moje vinna“, opakuje stále.
Přítel se vrací domů často pozdě. Buď z práce, nebo od kamarádů. 
Neustálý dětský řev a pláč ho štvou, a tak tráví čas mimo rodinu. „A když se vrátí, tak to není dobré. Doma není uklizeno a já jsem tak utahaná, že nemám na nic chuť“, říká Jana. Dost často pak následují výčitky a křik. Jana už neví jak dál a má strach. Naposledy se na ní přítel i rozpřáhl. Naštěstí se nic nestalo. „On bývá trochu prudší“, dodává Jana. 
Příběhy jako tento se odehrávají i mezi námi. Možná je znáte z doslechu, možná o nich víte, možná je prožíváte.

Podkategorie

reklama kacaba